wiatykrosno@gmail.com
megaandrea@interia.pl

882 180 734
533 938 889

Bariery drogowe

Bariery drogowe to bardzo istotna część infrastruktury drogowej. Stanowi wyposażenie ostrzegawcze i ochronne, które pozwala wyeliminować wypadki czy zapewnić podwyższone bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego.
Barierki są stosowane wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba rozgraniczenia miejsc o różnej charakterystyce. Dzięki oddzieleniu miejsc barierką użytkownicy drogi zachowują większą ostrożność, a niekiedy uświadamiają sobie zagrożenie. Barierki drogowe z powodzeniem mogą być stosowane pomiędzy jezdnią a torami czy pomiędzy jezdnią a chodnikiem. Barierki drogowe ułatwiają też respektowanie odpowiednich zakazów, na przykład wjazdu na chodnik lub deptak. Stanowią barierę mechaniczną, której właściwie nie da się sforsować.

Barierki chodnikowe

Barierki chodnikowe zabezpieczają pieszych w miejscach, gdzie występuje wzmożony ruch. Uniemożliwiają one wtargnięcie pieszego na jezdnię. Bariery oddzielają również tereny zielone od ciągów komunikacyjnych.
Bariery i barierki wykonujemy ze stali ocynkowanej ogniowo lub stali nierdzewnej. W zależności od rodzaju barierki, jej przeznaczenia, a także wymogów zarządcy dróg można wybrać wykończenie i kolor. Najczęściej wybierane kolory to żółto-czarny, biało-czerwony. Na zamówienie możemy pomalować barierki na dowolny kolor z palety RAL.

Bariery i barierki drogowe

Barierki i bariery drogowe to bardzo ważny element infrastruktury drogowej. Jest wyposażeniem ochronnym i ostrzegawczym. Barierki stosuje się, żeby oddzielić od siebie różne powierzchni o różnym przeznaczeniu np. jezdni i torowiska kolejowego lub jezdni od chodnika. Kolejną bardzo istotną funkcją barier jest uniemożliwienie wjazdu samochodom na powierzchnie, gdzie jest to niedozwolone (np. chodnik, deptak, ścieżka rowerowa).
Barierki wysokiej jakości nie korodują, są wytrzymałe i nie zagrażają im trudne warunki atmosferyczne. Bariery mechaniczne są często stosowane w ruchu drogowym, bo odznaczają się wysoką skutecznością i są elementem niebudzącym wątpliwości.
Barierki drogowe, które mamy w naszej ofercie są najwyższej jakości artykułami, które pomagają zachować bezpieczeństwo. Trwałość zastosowanej stali gwarantuje bezproblemowe użytkowanie. Na specjalne życzenie klienta barierki mogą być malowane kolorami RAL. Produkt odpowiednio dostosowany do wymagań, trwały i sprawnie przygotowany – nasze produkty są specjalnie wybrane tak, aby spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Stalowe barierki z naszej oferty to produkt, który nie zawodzi – a jest to szczególnie ważne w przypadku barier drogowych.