Zimowe ogrody są modne, efektowne, można je znaleźć w coraz większej ilości projektów. Najczęściej przylegają do budynku i powiększają przestrzeń mieszkalną domu. Zależnie od przeznaczenia ogród zimowy możemy ogrzewać lub nie.
Ogród zimowy- ciepły, czy zimny?
Ogród ogrzewany (ciepły) użytkujemy przez cały rok. Można w nim uprawiać rośliny doniczkowe wymagające wyższych temperatur, ale też urządzić w nim jadalnię czy pomieszczenie do spędzania wolnego czasu. Nie od dziś wiadomo, że odpoczynek wśród roślin i zieleni jest bardzo korzystny dla naszego samopoczucia.
W ciepłym ogrodzie zimowym musi być ogrzewanie. Najczęściej doprowadza się instalację centralnego ogrzewania, jednak ostatnio coraz częściej instalowane są systemy ogrzewania podłogowego. Przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego pomieszczenie jest ogrzane równomiernie.
Ogród zimowy nieogrzewany- wykorzystujemy do przechowania roślin w zimie. W okresie zimowym utrzymuje się w nim temperatura 5-15 stopni Celsjusza
Konstrukcja ogrodu zimowego
Konstrukcja ogrodu zimowego musi być stabilna, sztywna i wytrzymała, ponieważ nie może się odkształcać pod wpływem warunków atmosferycznych (między innymi silnego wiatru, ani zalegającego śniegu).
Konstrukcję wykonujemy z ocynkowanych profili stalowych, gdyż musi ona być wytrzymała i odporna na korozję. Konstrukcję wykonujemy w dowolnym kolorze.