wiatykrosno@gmail.com
megaandrea@interia.pl

882 180 734
533 938 889

Stojaki rowerowe U z rury i z profilu

Stojaki na rowery typu U wykonujemy rury ocynkowanej ogniowo lub rury ze stali nierdzewnej. Te stojaki możemy wykonać również z profilu stalowego, kątownika lub płaskownika.
Montaż- przykręcenie do podłoża lub wbetonowanie.
Zabezpieczenie przeciw korozji- cynkowanie ogniowe, stojaki możemy też pomalować na dowolny kolor z palety RAL.

Stojaki szeregowe

Stojaki szeregowe wykonujemy z ocynkowanej ogniowo rurki staloweei i profilu stalowego. Te stojaki sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma wystaeczająco duzo miejsca, żeby zastosować stojak rowerowy typu U. 

Stojaki rowerowe typu U – montaż i wykonanie

Coraz bardziej popularnym elementem stanowiącym wyposażenie przestrzeni publicznej są stojaki rowerowe. Wynika to przede wszystkim z licznych programów oraz działań podejmowanych na szeroką skalę w celu zminimalizowania emisji CO2 do atmosfery i zachęcających do większej aktywności fizycznej.

Stojaki rowerowe występują w dwóch głównych postaciach. Mowa o stojakach szeregowych i stojakach typu U. Stojaki szeregowe montowane są z powodzeniem w miejscach, gdzie przestrzeń nie jest wystarczająco duża, aby zamontować stojaki rowerowe U. Są one wykonywane z ocynkowanej ogniowo rurki stalowej.

Stojak rowerowy typu U

Stojaki rowerowe

Stojaki rowerowe typu U są jednak znacznie częściej spotykane pośród przestrzeni miejskiej. Podobnie do stojaka szeregowego, stojak typu U wykonać można z ocynkowanej ogniowo rurki stalowej, ale nie tylko. Równie dobrze prezentować będą się stojaki rowerowe typu U wykonane z rury ze stali nierdzewnej. Co więcej, do wykonania stojaków rowerowych stanowiących elementy miejskiej architektury zastosować można też płaskownik, kątownik, jak również profil stalowy.

Przy jednym takim stojaku z powodzeniem pozostawić można nie 1, lecz nawet 2 rowery. Natomiast dzięki charakterystycznemu kształtowi odwróconej litery U łatwo zarówno przypiąć jednoślady do barierki, jak też oprzeć je o nią z zachowaniem pełnej stabilności. Jest to zarówno bezpieczne i praktyczne rozwiązanie dla osób chętnie przemieszczających się za pomocą roweru.

Stojaki rowerowe o wyglądzie odwróconej litery U łatwo zamontować w zasadzie w dowolnym rodzaju podłoża. Nie ma znaczenia czy mowa o trawiastym podłożu, twardej i ubitej ziemi, czy nawet typowo miejskiej zabudowie. Stojaki te można ulokować niemalże wszędzie, a montaż jest nieoczekiwanie prosty. Gotowy stojak rowerowy typu U można zarówno zabetonować, jak też przykręcić do podłoża, co z kolei da gwarancję stabilności.

Stojak typu U

W ofercie przygotowania oraz montażu stojaków rowerowych w kształcie odwróconej litery U zawarta jest również opcja ich zabezpieczenia przeciwko ewentualnej korozji. Zabieg ten wykonywany jest poprzez cynkowanie ogniowe. Ponadto istnieje możliwość wybrania dowolnego koloru z palety barw RAL, na który zostaną pomalowane zamówione stojaki rowerowe.